Na letošní Seni Cup přijede hvězdná sestava

Panenka i Vízek přijedou na SENI Cup 2018 již po několikáté, letos se k nim připojí ještě Jan Berger. Fotbalový turnaj v malé kopané SENI CUP, jehož se účastní týmy reprezentující zařízení sociálních služeb pro zdravotně postižené, se letos bude hrát už po třinácté. A tentokrát se na něm objeví opravdu hvězdná sestava patronů – přijedou Panenka, Vízek a poprvé i sparťanská legenda Honza Berger.

Turnaj se hraje ve středu 30. května jako vždy na hřišti Slovanu Havlíčkův Brod. Celodenní klání 16 týmů zahájí kolem půl desáté dopoledne slavnostním výkopem starosta města Jan Tecl a náměstek hejtmana kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizaci Pavel Franěk. Po vyřazovacích bojích ve čtyřech skupinách po čtyřech týmech a na čtyřech hřištích přijde po obědě na řadu semifinále a hned poté souboj o 3. místo a finálové klání. Turnaj uzavře exhibiční utkání vítězného týmu s týmem sestaveným z patronů turnaje a zástupců pořádající společnosti Bella Bohemia. SENI Cup 2018 pak bude zakončen slavnostním nástupem všech týmů a předáním cen.

Hráče letos poprvé přijedou povzbudit a podpořit hned tři patroni turnaje. A jsou to jména opravdu slavná: Antonín Panenka z Bohemians Praha a Rapidu Vídeň, Ladislav Vízek z Dukly Praha a Honza Berger ze Sparty Praha. V průběhu dne uspořádají všichni tři fotbaloví internacionálové autogramiádu.

Antonín Panenka, který se do role patrona vrací po loňské absenci, svým způsobem již patří k inventáři turnaje: „Do Brodu přijedu už nejmíň podeváté, tak vím, co mám očekávat. Vezu hráčům plakáty, na závěr si zase zahrajeme exhibiční zápas. Tento turnaj je podle mě nejen užitečný, ale pro zdravé lidi, kteří měli v životě více štěstí, i velmi poučný, a všichni jeho organizátoři si zaslouží velký dík.

Ladislav Vízek se na turnaji objeví potřetí: „Od začátku, co sem jezdím se mi moc líbí atmosféra turnaje, to nadšení, radost a bojovnost všech hráčů. Proto se chystám i letos, cítím to jako svoji povinnost. Těším se také, že tu tentokrát budeme jako patroni my tři. S Tondou Panenkou se vídám často na golfu a na tenise. S Honzou spíš jen na fotbalových srazech a zápasech starých gard, protože ten nemá tolik času jako my dva,“ usmívá se Vízek.

Honza Berger zavítá do Brodu poprvé: „Na takovém turnaji jsem ještě nebyl, ale právě s Tondou Panenkou jsme párkrát navštívili domovy s postiženými dětmi, a vím, jak je potěšilo, když se osobně potkali se slavným Tondou Panenkou.

Turnaj SENI Cup je vynikajícím příkladem toho, že sport - v tomto případě fotbal - je pro hendikepované amatérské sportovce skvělým zdrojem zábavy a uspokojení. Pohled na hráče, kteří se s neuvěřitelným nasazením vrhají do každého souboje a radují z každé povedené přihrávky či gólu, je výmluvným dokladem užitečnosti této akce. Turnaj SENI Cup se tak postupem let stal mimořádnou událostí pro celou oblast sociální péče.

K tradičním účastníkům SENI Cupu patří i zpěvák Martin Maxa.O dobrou náladu všech zúčastněných se opět postará zpěvák Martin Maxa, který do Brodu přijede již počtvrté. Po velkém úspěchu, který loni sklidilo vystoupení zpěvačky Heidi Janků, se do Brodu tato zpěvačka opět vrací s kolekcí svých největších hitů. Heidi si získala srdce hráčů i diváků velmi rychle.

Pro (nejen)vítězný tým je také tradičně připravena řada atraktivních cen – například návštěva studií České televize, která navíc z turnaje přinese zpravodajství, zájezd na domácí zápas SK Slavia Praha, volné vstupenky do IMAXu a mnohé další pro všechny zúčastněné

Nad letošním ročníkem SENI Cupu, jehož organizátorem je dodavatel hygienických, kosmetických a zdravotnických výrobků na český trh, společnost Bella Bohemia, převzalo záštitu, stejně jako v předchozích letech Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Zahájení turnaje se zúčastní také místostarostka města Havlíčkův Brod, paní Ivana Mojžyšková, a vedoucí odboru sociálních věcí za kraj Vysočina paní Věra Švarcová.

Partnery turnaje jsou Město HB, Asociace poskytovatelů sociálních služeb, časopis Rezidenční péče, noviny Týdeník Cesta Vysočinou, FAČR, Nadace ČEZ, SK Slavia Praha, CATUS, Kalpe, Marli.